- Йога начинающим видео
- Хулахуп танец видео
- Смотреть моя тренировка видео
- Видео тренировки александра емельяненко
- Как правильно крутить обруч на бедрах видео
- Тренировки в кудо видео
- Тренировки рой джонса видео
- Йога онлайн смотреть видео
- Тренировки костя дзю видео
- Видео тренировки роя джонса
- Видео спинальной
- Айенгар йога видео
- Йога для женщин на видео
- Правильно крутить обруч видео
- Плиометрические отжимания видео
- Новости
Управление Здравоохранения Евпаторийского городского совета (С)2011
67 гостей
Розробка уроку хімії в 8-му класі "Чисті речовини і суміші"
- Організаційний момент.
- Виклад нового матеріалу.
- 4. Закріплення знань, отриманих на уроці
- 5. Підведення підсумків уроку.
розділи: хімія
Мета уроку: ввести поняття "чиста речовина" і "суміш речовин", розкрити значення сумішей в природі та житті людини, познайомити учнів зі способами розділення сумішей.
завдання:
- Забезпечити засвоєння знань про чистому речовині і сумішах; класифікації сумішей
- Розповісти про значення сумішей в природі та житті людини
- Навчити учнів самих складати суміші і правильно визначати способи їх поділу
- Забезпечити закріплення умінь розчиняти і перемішувати речовини
- Виявити прогалини в формованих уміннях розділяти суміші за фізичними властивостями і компонентів
- Створити умови для розвитку в учнів умінь формувати проблему і пропонувати шляхи її вирішення
- Продовжити формування умінь і навичок самостійної роботи, виділяти головне, аналізувати і робити висновки
Вимоги згідно з програмою:
Учень повинен:
- Мати уявлення про класифікацію сумішей, про їхнє значення в природі і житті людини.
- Знати визначення поняття "суміш" і "чисте речовина".
- Вміти наводити приклади сумішей, визначати способи їх поділу теоретично і проробляти їх практично.
- Вміти працювати з хімічним обладнанням, дотримуючись при цьому правил техніки безпеки.
Тип уроку: вивчення і первинне закріплення знань і способів діяльності.
Методи навчання: репродуктивні, частково-пошукові, проблемні.
Методи проведення:
- Розповідь з елементами бесіди.
- Самостійна робота учнів в парах.
- Практична робота учнів в парах.
Засоби наочності:
Схеми: "Приклади сумішей", "Способи розділення сумішей".
Устаткування: хімічні склянки, штатив із пробірками, колба для води, ємність для зливу, магніт, воронка, фільтрувальна папір, спиртівка, тримач, порцелянова чашка
Реактиви: вода, пісок, порошок сірки і заліза, мак, рослинне масло, тирса, сіль (цукор), зубний порошок
ХІД УРОКУ
Організаційний момент.
- Привітання.
- Підготовка аудиторії до роботи.
- Наявність учнів.
Мотивація навчальної діяльності.
Виклад нового матеріалу.
(Повідомлення теми, мети заняття, використання отриманих знань у подальшій діяльності)
Вода - найдивовижніше, найпоширеніше і найнеобхідніше речовина на нашій планеті.
- У якому вигляді вона зустрічається?
- Чи завжди однакові її властивості?
- Чи можна вивчати властивості води, використовуючи для цієї мети морську воду?
Звичайно ж ні, бо морська вода являє собою не чисту воду, а суміш різних речовин в ній, і в першу чергу солей (основну масу становить хлорид натрію), які надають морській воді своєрідний гірко-солоний смак. Кожна речовина, виділена з морської води має певні властивості. Та й сама вода, хоча і забруднена сторонніми домішками або їхній надзвичайно мало, - її називають дистильованою водою - характеризується рядом специфічних властивостей.
- Уточніть, будь ласка, якими саме?
(Закипає при температурі 1000С і замерзає при температурі 00С)
А океанічна вода замерзає при температурі -1,90С (цим, наприклад користуються недобросовісні працівники міського комунального господарства, коли в період ожеледиці посипають тротуари технічної кухонною сіллю або іншими реагентами)
- Як ви думаєте, з чим це пов'язано?
Природна вода не буває абсолютно чистою. Найбільш чистою є дощова вода, але і вона містить значні кількості різних домішок, які захоплює з повітря.
Дистильована вода-це чиста речовина, тому що вона складається з однакових молекул, склад яких може бути відображений за допомогою єдиної формули Н2О.
Тільки вивчення речовин в чистому вигляді дає уявлення про їх реальні фізичні і хімічні властивості, а отже допомагає правильно використовувати речовини.
Деякі домішки в мізерно малих кількостях сильно змінюють індивідуальні властивості речовин. Тому в напівпровідниковій техніці застосовуються надчисті речовини, де допустимі домішки складають всього один атом на мільйон атомів основного елемента (германію або кремнію). Порушення цієї вимоги сильно погіршує напівпровідникові властивості цих речовин. Разом з тим поняття "чиста речовина" умовно, так як неможливо отримати абсолютно чиста речовина, адже будь-яке чисте речовина все одно містить, нехай мізерно малі, але все-таки домішки інших речовин.
Тому чистою речовиною вважають таку речовину, властивості якого (щільність, твердість, температура плавлення і кипіння, електропровідність та інші) з достатньою точністю незмінні незалежно від способу його отримання. Таким чином, чистою речовиною вважається така речовина, в якому домішки не впливають на його фізичні та хімічні властивості. У сумішах кожне зі складових його речовин зберігає свої індивідуальні властивості.
У цьому легко переконатися, виконавши наступний експеримент.
Експеримент: приготувати суміш порошків сірки і заліза, а потім розділити її з допомогою магніту і флотації (спливання порошку сірки на повітряних бульбашках, що утворюються на несмачіваемих водою поверхні її крихітних кристаликів при висипанні суміші в воду)
Висновки, які повинні зробити учні:
- Різні зразки сумішей можуть містити одні й ті ж компоненти в будь-яких співвідношеннях, але властивості цих компонентів не залежать від складу суміші
- У більшості випадків при механічному змішуванні речовин - фізична явище-не відбувається ні поглинання, ні виділення енергії. При хімічних же явищах - хімічних реакціях - енергія, як правило, поглинається або виділяється.
- Суміші можуть бути розділені на компоненти фізичними способами, в той час, як для виділення складових частин - чистої речовини - хімічної сполуки необхідні реакції.
У житті ми зустрічаємося ні з чистими речовинами, а із сумішами речовин.
Демонстрація: приготуємо кілька різних сумішей (вода і рослинна олія, вода і річковий пісок, тирса і пісок, вода і оцтова кислота та ін.) І подивимося чи всі вони однакові або між ними є відмінність.
СУМІШІ
завдання:
- Знайти в підручнику на стор.121 визначення однорідних (рідких, твердих і газоподібних) і неоднорідних сумішей, записати їх в зошит і навести приклади
- Запропоновані приклади сумішей співвіднести до тієї чи іншої групи (туман, дим, шипучі напої, річковий і морський мул, будівельні розчини, мазь, туш, помада, сплави, мінерали), заповнивши таблицю (Додаток №1):
Агрегатний стан речовин
приклади сумішей
Тверде-тверде тверде-рідке тверде-газоподібне Рідке-рідке Рідке-тверде Рідке-газоподібне Газоподібне-газоподібне Газоподібне-рідке Газоподібне-тверде
Склад сумішей встановлюють за допомогою хімічного аналізу. Хімічний аналіз застосовують дуже широко, він необхідний при вирішенні важливих господарських і науково-технічних завдань. Проведення аналізу стали по ходу її виплавки (наприклад визначення вмісту вуглецю) - обов'язкова умова успішного проведення металургійного процесу.
Без визначення концентрації домішок, що забруднюють повітря і воду, неможливий контроль над станом навколишнього середовища. Хімічний аналіз гірських порід і руд використовують при розвідці корисних копалин. Хімічний аналіз необхідний криминалисту і археологу, медику та мистецтвознавцю і багатьом іншим фахівцям. А космічні дослідження? Вивчення атмосфери Венери, гірських порід Марса, склад місячного грунту неможливо без проведення хімічного аналізу.
Основні способи розділення сумішей (очищення речовин)
Спільне складання схеми на дошці з паралельної демонстрацією способів поділу сумішей.
Робота учнів в парах по інструктивних картках зі складання алгоритму для поділу суміші
Картка №1 (пріложеніе№2):
Розділіть суміші цукру і річкового піску:
- Відфільтрувати пісок.
- Перемішати розчин.
- Підготувати фільтр.
- Розчинити суміш цукру з річковим піском у воді.
- Зібрати прилад для фільтрування.
- Випарити розчин.
- Зібрати прилад для випарювання.
- Висипати чистий цукор з випаровується чашки.
Картка №2 (пріложеніе№3)
Поділ суміші цукру і води:
- Зібрати прилад для випарювання.
- Розчинити цукор у воді.
- Висипати чистий цукор з випаровується чашки.
- Випарити розчин.
Картка №3 (додаток №4)
Поділ суміші річкового піску і води:
- Зібрати прилад для фільтрування.
- Підготувати фільтр.
- Приготувати розчин.
- Відфільтрувати.
Виконання практичного завдання:
Зміст завдання (пріложеніе№5)
Пропоную вам згадати уривок з казки Василиса Прекрасна: ввечері Баба Яга говорить Василини: "... візьми мак та очисти його від землі по зернятку". Чи немає в казці проблеми, з якою ми стикалися сьогодні на уроці? Якщо вона існує, постарайтеся її сформулювати і запропонувати шляхи її вирішення.
Перевірте експериментально правильність вирішення проблеми.
хід виконання
- Чи існує проблема?
- Від кого вона виходить?
- У чому її зміст?
Проблема поділу суміші міститься в завданні Баби Яги для Василини. У нас на уроці немає казкових голубів, які могли б розділити суміш, що складається з піску і маку. Для цього у вас на столах є все необхідне.
Після короткого інструктажу щодо дотримання правил техніки безпеки виконується робота, по завершенні якої робиться висновок про те, як учні вирішили дану проблему.
4. Закріплення знань, отриманих на уроці
Бесіда з питань:
- Чи завжди людям потрібні особливо чисті речовини? Де такі речовини просто необхідні?
- Яку із запропонованих пар речовин можна розділити виправними, а яку фільтруванням:
- Глина і вода
- Сода питна і вода
- Залізні тирсу і сірка
- Бензин і вода
- Бите скло і цукор
- Як в похідних умовах очистити і знезаразити річкову воду, зробивши її придатною для пиття і приготування їжі?
5. Підведення підсумків уроку.
6. Домашнє завдання:
Прочитати параграф 23, стр.121-124, відповісти на питання 1-3 (усно), 4 (письмово).
Додаток 1
Додаток 2
додаток 3
додаток 4
додаток 5
21.06.2010
У якому вигляді вона зустрічається?Чи завжди однакові її властивості?
Чи можна вивчати властивості води, використовуючи для цієї мети морську воду?
Уточніть, будь ласка, якими саме?
А космічні дослідження?
Чи немає в казці проблеми, з якою ми стикалися сьогодні на уроці?
Від кого вона виходить?
У чому її зміст?
Де такі речовини просто необхідні?